Önemli Tarihler

Kongre Başlangıç Tarihi : 20 Kasım 2024
Kongre Bitiş Tarihi : 24 Kasım 2024
Bildiri Gönderim Son Tarihi : 20 Eylül 2024

Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nin (TÜSAD) Uluslararası Katılımlı 46. Yıllık Kongresi, TÜSAD-SOLUNUM 2024, 20-24 Kasım 2024 tarihleri arasında Antalya’da Royal Seginus Otel’de gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz yıl, Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız ve son derece başarılı geçen 45. Yıllık Kongre’nin ardından kongre organizasyon komitesi olarak bayrağı devraldık. Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın yarattığı BAŞARI duygusunu yoğun olarak hissettiğimiz 2023 yılında görevi devralınca da sloganımızı “Başarı Bir Yolculuktur… Tükenmeyen Nefesle…” olarak belirledik. Üstlendiğimiz görevin önemini biliyor, heyecanını yürekten hissediyor ve kongremizde bizimle buluşacak tüm meslektaşlarımıza hem bilimsel hem de sosyal yönden BAŞARILI bir kongre geçirmeyi vadediyoruz.

Ülkemizde göğüs hastalıkları alanında en köklü dernek olan TÜSAD’ın yıllık kongreleri, akciğer sağlığıyla ilgilenen, araştırma görevlilerinden uzmanlara, genç akademisyenlerden deneyimli hocalara kadar herkesin faydalanabileceği başarılı kongreler hazırlamayı kendisine görev edinmiştir. Bu yıl da alanında yetkin çok sayıda ulusal ve uluslararası konuşmacılarla, tüm katılımcıların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak şekilde güncel konuları tartışmayı, klinik deneyimleri paylaşmayı, yeni tedavi yöntemlerini, yeni teknolojileri aktarmayı hedeflediğimiz bir kongre programı hazırlamak için çalışıyoruz.

Kongremiz, 20 Kasım 2024 Çarşamba günü kurslarla başlayacak ve 21-24 Kasım 2024 tarihleri arasında kongre bilimsel programı ile devam edecektir. Kurslar, her yönü ile göğüs hastalıkları hekimlerinin ihtiyaçlarına yönelik pratik eğitimleri içeren ve katılımcıların deneyimli konuşmacıların tecrübelerinden faydalanacağı programlar olacaktır. Kursların yanı sıra kongre programı içerisinde yer alan “workshoplar” ile göğüs hastalıkları alandaki güncel pratik eğitim ihtiyacını karşılayacak bir program hazırlamaktayız. Kongrenin bilimsel programında sizlerden gelen istekler doğrultusunda güncelleme oturumları, paneller, interaktif olgu sunumları, multidisipliner konsey oturumları ve HAP (Hızlı-Akılcı-Pratik) oturumlarına yer vereceğiz.

Demiştik ki, “Başarı bir yolculuktur”. Yolculuk boyunca sık sık ufuk çizgisini gözleriz. Bu düşünceden yola çıkarak, bu yıl akademik düzeyi yüksek sunumları ve alanımızdaki teknolojik yenilikleri tartışan oturumları özel bir salon olan “Ufuk Salonu”nda gerçekleştireceğiz.

Kongrelerin önemli bir amacı da katılımcıların bilimsel çalışmalarını sunmasıdır. Bildirilerinizi biran önce hazırlamanızı ve bilimsel çalışmalarınızı bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Bu yıl da çok sayıda çalışmaya farklı içeriklerde ödüller verileceğini hatırlatmak isteriz. Sözlü sunum, poster, olgu sunumu ve dikkat çeken araştırmacı ödülünün yanı sıra, “Prof. Dr. Meliha Terzioğlu Bilim Ödülü” de kongremiz sırasında takdim edilecektir.

Kongremizde zengin bilimsel programın yanı sıra keyifli vakit geçirebileceğimiz sosyal etkinlikler de planlanmaktadır.

TÜSAD Kongreleri, temel olarak oluşturulan organizasyon komiteleri tarafından düzenlenmiş gibi görünse de aslında işin mutfağında, en başta merkez yönetim kurulumuz olmak üzere, derneğimizin çalışma grupları, şubeleri, GEAK, il temsilcilikleri görev almakta ve kongremiz bu işbirliğiyle güzelleşmekte, siz değerli katılımcılarımızla da anlam kazanmaktadır.

Kongre Organizasyon Komitesi olarak, sizleri 46. Yıllık Kongremiz TÜSAD-SOLUNUM 2024’te ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyacağımızı bildiririz.

Başarı bir yolculuktur… Bu yolculukta bizlere eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Nilgün Yılmaz Demirci
Bilimsel Komite Başkanı
Prof. Dr. Deniz Köksal
Kongre Başkanı
Prof. Dr. M. Şule Akçay
TÜSAD MYK Başkanı